В Україні введено електронні страхові поліси ОСАГО

Власники транспортних засобів зможуть, крім традиційного способу придбання поліса автоцивілки, укладати договори через інтернет і отримувати електронні поліси страхування.

Для цього власник транспортного засобу направляє страхувальнику заяву, в якій зазначає відомості про машину та іншу необхідну інформацію. Страховик в свою чергу формує йому пропозицію укласти договір ОСАГО і реєструє бази даних МТСБУ. Важливо, що ця пропозиція діє до закінчення доби, коли воно сформоване.

Для запобігання шахрайства МТСБУ забезпечить можливість перевірки клієнтом реєстрації пропозиції страховика в єдину централізовану базу даних по ОСАГО. Якщо власник автомобіля погоджується з пропозицією укласти договір страхування, то він направляє страхувальнику повідомлення про свою згоду, тобто, акцептує або підписує договір.

Страховик формує поліс ОСАГО і реєструє його в базі даних МТСБУ. Підтвердженням укладення електронного договору страхування стане відправка клієнту електронного документа – візуальної форми страхового поліса.

Разом з ним страховик направляє страхувальникові перелік своїх представників, уповноважених обробляти претензії, спеціально затверджений знак і бланк повідомлення про ДТП встановленого МТСБУ зразка.

Наявність електронного поліса буде простіше перевіряти поліції – через доступ до централізованої бази даних МТСБУ.

Положення про особливості укладання електронних договорів обов’язкового страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів Нацкомфінпослуг затвердила 2 лютого 2017 року.

Напишіть відгук

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *